AutoCAD AutoCAD 2020 Ücretsiz Öğrenci Lisansı Nasıl Alınır?

AutoCAD  AutoCAD 2020 Ücretsiz Öğrenci Lisansı Nasıl Alınır?
Nasıl Yapılır ?
03:55, 09 Kasım 2020
1 485
0
İlk Olarak AUTODESK TÜRKİYE Sitesine Giriyoruz..

Autocad ve Diğer Autodesk ürünlerinin Öğrenci sürümlerini ücretsiz indirebilmek için ilk olarak Autodesk Türkiye sitesine giriş yapıyoruz. Maus ile aşağı indiğinizde Resimde ki gibi Kaynaklar kısmını göreceksiniz. Kaynaklar Sekmesinin hemen altında yer alan 'Öğrenciler için Ücretsiz Yazılım' satırına tıklayıp ilgili sayfaya yönleniyoruz. 

Açılan Sayfada Ücretsiz Olarak Edinmek İstediğimiz Uygulamayı Seçiyoruz.
Bir önceki aşamayı geçtikten sonra karşımıza Get Access Now (Şimdi Erişin) sayfası çıkacaktır. Bu sayfada bilgilendirme amaçlı Autodesk, dünya genelinde öğrencilere, eğitimcilere ve kurumlara 100'den fazla ürün sunduğunu ve yan sol taraftaki sekmede ise dilerseniz Autodesk ürünlerini tek kullanıcı bireysel veya çok kullanıcılı kurumsal lisans satın alabileceğinizden bahsediyor. Her neyse açılmış olan bu sayfada Öğrenci Lisanslı ile edinmek istediğimiz Programı seçiyoruz. (Ben konudan dolayı AutoCAD programını seçtim. Siz ihtiyacınız olan diğer programları da seçebilirsiniz.) 

 Yeni Hesap Oluşturuyoruz.
Karşımıza çıkan bu ekranda Bilgisayar sistemimizden ve Üyelik Bilgilendirmelerinden kısaca bahsetmektedir. Daha önce autocad hesabınız olmuş olsa dahi sizin tekrardan yeni bir mail adresi ile üye olmanızı tavsiye derim. Bu sayfada işaretlediğim "Creade Account" butonu ile yeni hesap oluşturuyoruz. 

Üyelik Bilgilerimizi Tamamlıyoruz..
Üyelik Bilgilerini Tamamladığımız sayfa değişkenlik gösterebilir ancak mantık her zaman aynıdır. Sizden İsim Soyisim Bilgilerinizi, Bir aktif e-posta adresi ve diğer kişisel bilgilerinizi soracaktır. Bilgilerinizi giriniz ve Alt kısımda bulunan Şartlar ve Koşullar Kutucuğunuzu işaretleyiniz. Bu işlem adımını geçtikten sonra Okuduğunuz/Görev aldığınız Okulun ismini, Okuldaki Görevinizi, Okula Başlama Tarihinizi ve Bitiş Tarihinizi Yıl ve Ay olarak girmenizi isteyecekir. İlgili bölümleri doldurduktan sonra size bir doğrulama maili gelecektir.   

Hesap Doğrulama
Kayıt aşamasını tamamladıktan sonra Tarafınıza bir doğrulama maili gönderilecektir. Gelen Maili açıp VERIFY EMAİL butonuna basıp hesabımızı Etkinleştir / Doğruluyoruz.
Not: Bu mail ilk atapta doğrudan Gelen Kutusu na gelmemiş olabilir bu durumda panik yapmanıza gerek yok, İlk olarak Spam/Gereksiz kutunuzu kontrol ediniz, Ardından eğer mail adresi ulaşmamış ise kayıt olduğunuz sayfa üzerinden yeni bir mail gönderilmesini isteyebilirsiniz.

Programı Ücretsiz İndirme
Aşama 1: Resimde 1 olarak işaretlenen kısımdan Autocad Ürünümüzün Sürümünü, İşletim Sistemi 32 ve 64 Seçimini, Ürünümüzün Dilini (Türkçe Yoktur) seçiyoruz. 
Aşama 2: Resimde 2 olarak işaretlenen kısımda Autocad Programını kurarken kullanacağınız Size Özel lisans kodu bilgileri yer almaktadır. Aynı bilgiler tarafınıza mail olarak da gönderiliyor fakat bir yere not almanızda fayda olucaktır. 
Aşama 3: İnstall Now Butonu ile Autodesk ürünümüzü indiriyoruz. 

Son Olarak..
Autodesk Ürününüzü indirdikten sonra standart AutoCAD kurulumunu yapıyorsunuz. Kurulum aşamasında sizden Ürün anahtarı ve Seri numarasını isteyecektir. Bu bilgiler aynı zamanda kayıt esnasında belirttiğiniz mail adresine de gönderiliyor. 
S: Autocad 2020 yerine başka bir sürüm kurabilir miyim?
C: Evet, Adım 6 da anlatılan sayfada Autocad Programının farklı sürümünü indirip kurabilirsiniz.
S: Lisans Kaç Yıllık oluyor?
C: Autodesk Firması Öğrencilere İstinaden ücretsiz verdiği bu lisans 3 yıl geçerlidir.
S: Başka Bilgisayarlara Kurabilir miyim?
C: Lisasnınız tek kullanıcı için geçerlidir. Ancak 2 Adet kişisel bilgisayarınız üzerine kurulum yapabilirsiniz.

Hatırlatma: Ücretsiz olan bu lisansı dilediğiniz gibi 3 yıl kullanma hakkına sahipsiniz fakat, Öğrencilere ve Eğitimcilere sunulan bu ücretsiz hizmetin Ticari amaçla olmadığını, Öğrenim ve Öğretim amacıyla yapıldığını hatırlatmak istedim. Dilerim Netcad firması da katı kurallarını bozup böylesine Global bir program şirketinin bu etik davranışından esinlenir. 
Son zamanlarda sık sık soruluyordu nasıl edinebiliriz diye, sizler için burada kısaca anlatmaya çalıştım. Umarım faydası olmuştur. 


Ctrl
Enter
Bir hata fark ettim
metni seçin ve Ctrl+Enter tuşuna basın
Yorumlar (0)
Bu kategorinin en iyisi
Netcad 'Refman Regen' Hatası Nasıl Giderilir Netcad 'Refman Regen' Hatası Nasıl Giderilir
Kullandığınız Netcad programınızda "Refman Regen" hatası/uyasırısı/bildirimi alıyorsanız aşağıdaki işlemleri yaparak...
09.11.20
2 695
0
Netcad NCLidarPclReader.exe (0xc00007b) Hatası ile Karşılaşanlar Buraya Netcad NCLidarPclReader.exe (0xc00007b) Hatası ile Karşılaşanlar Buraya
NcLidar hatası çoğunlukla Windows 32 Bit ve 64 Bit işletim sistemlerinin belirli kullanıcı hataları ya da kullandığınız...
09.11.20
1 021
0